polski english

Antitobacco

 


Antitobacco to projekt IFMSA-Poland Oddział Łódź, którego głównym celem jest uświadamianie społeczeństwa o negatywnych skutkach palenia. Naszą intencją jest pokazanie od praktycznej strony, jak może zmienić się w przyszłości życie palacza, jeśli nie skończy ze swoim uzależnieniem. Pragniemy, aby w pełni świadomy konsekwencji podejmował decyzję o zapaleniu kolejnego papierosa. Nie możemy nikogo zmusić, aby rzucił nałóg, ale chcemy pokazać mu, jakie ryzyko podejmuje i co może go spotkać w przyszłości. Pragniemy wesprzeć tych, którzy podejmują próby trudnej walki z nałogiem, kierując ich do odpowiednich ośrodków pomocy.

Nasze działania obejmują przeprowadzanie akcji prozdrowotnych w centrach handlowych bądź innych miejsca, w których mamy możliwość dotarcia do dużej liczby osób. Jednym z elementów jest pomiar poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, co pozwala nam ocenić nagromadzenie tej substancji w organizmie, a także oszacować ryzyko rozwoju chorób odtytoniowych. Poza tym przeprowadzamy ankiety, które umożliwiają ocenę wiedzy palacza dotyczącej jego nałogu, a przy okazji są szansą do jej pogłębiania.

Poza działalnością skierowaną do palaczy, pracujemy także z młodzieżą szkół gimnazjalnych i licealnych. Prowadzimy zajęcia w ramach edukacji rówieśniczej, które mają za zadanie zniechęcać młodych ludzi do sięgnięcia po papierosy. Podczas takich spotkań staramy się opowiedzieć o skutkach palenia i różnych formach ich leczenia. Dzięki doświadczeniu wyniesionemu ze studiów, możemy opowiedzieć, jak czasem w ciągu kilku dni zmienia się życie takich pacjentów i jakie  konsekwencje swojego zachowania ponoszą. Prezentujemy także substancje, jakie kryje w sobie papieros i które osadzają się w płucach z każdym zaciągnięciem.

Dla nas nawet jedna osoba, którą udało się zniechęcić do palenia jest ogromnym sukcesem. Wierzymy, iż w ten sposób jako studenci medycyny przyczyniamy się do walki o zdrowie i życie.

Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do skontaktowania się z nami.


Kontakt:
 
Przemysław Jary
Koordynator Lokalny Projektu "Antitobacco"
E-mail: jary.przemek@gmail.com | Tel.: 782 403 740

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl