polski english

Iskra dla Serca

Nagłe zatrzymanie krążenia jest często występującym stanem zagrożenia życia, w którym nieodwracalne zmiany zachodzące w organizmie następują bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest szybkie udzielenie pomocy. Podstawowym narzędziem w leczeniu nagłego zatrzymania krążenia jest Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) - prosty w obsłudze sprzęt mogący uratować życie. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, jednak ich masowe zastosowanie napotyka na dwa podstawowe problemy: ludzie nie wiedzą gdzie te urządzenia się znajdują i jak ich używać.

W związku z powyższym, w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland powstał projekt  "Iskra dla Serca", który stawia sobie za cel zwiększenie masowej skuteczności zastosowania AED. Nasze działania opierają się na trzech podstawowych filarach:

  • edukacja dotycząca techniki udzielania podstawowej pierwszej pomocy (BLS) ze szczególnym uwzględnieniem AED, prowadzona w formie szkoleń na terenach szkół oraz uczelni wyższych
  • promocja pierwszej pomocy
  • oznakowanie AED za pomocą tablic informacyjnych celem ułatwienia ich znalezienia

Projekt realizuje swoje cele podczas akcji w centrach handlowych i innych większych akcjach plenerowych oraz w ramach edukacji rówieśniczej dla młodzieży szkolnej.

Osoby zainteresowane akcjami prosimy o kontakt.

Kontakt:

Joanna Kurzaj
Koordynator Lokalny Projektu "Iskra dla Serca"
E-mail: lodz.iskradlaserca@gmail.com | Tel.: 
662 725 030

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl