polski english

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów jest coroczną akcją, którą IFMSA organizuje przy współpracy z Amnesty International. Maraton odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W tym roku akcja przypada na 4-13 grudnia.  Biorąc udział w akcji wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy tym większa szansa że uda się poprawić los bohatera lub bohaterki. 

W czasie akcji pisane są listy w obronie kilku osób lub grup ludzi. List może napisać każdy kto chce wyrazić swój sprzeciw wobec łamania Praw Człowieka. Do pisania zachęcać możemy znajomych oraz ludzi na naszych akcjach terenowych.

W zeszłym roku napisaliśmy 182 197 listów. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. 

O szczegółach akcji będę informował na grupie SCORP. 
Zapraszam do udziału! 

Kontakt:

*

Maciej Kloc
Koordynator Lokalny Projektu "Maraton Pisania Listów"
E-mail: maciejkloc1@gmail.com | Tel.: +48 695 755 249

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl