polski english

O nas

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to organizacja studencka, zrzeszająca studentów medycyny z całej Polski. W ramach swojej działalności należy ono do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students‟ Associations), która działa w 121 krajach na całym świecie, zrzeszając ponad 1 milionów członków.

Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapraszamy do współpracy w ramach sześciu Programów Stałych:

Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) - dbamy o szeroko pojęte zdrowie człowieka i społeczeństwa. Mierząc ciśnienie, BMI, poziom glukozy czy cholesterolu oraz udzielając porad dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia zwiększamy świadomość ludzi i zmuszamy ich do refleksji nad własnym zdrowiem. Szpital Pluszowego Misia pozwala pokonać strach najmłodszych pacjentów przed wizytą u lekarza i widokiem białego fartucha.

Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego (SCORA) - promujemy bezpieczne zachowania seksualne i walczymy z uprzedzeniami na tle seksualnym.

Program Stały ds. Edukacji Medycznej (SCOME) - organizujemy kursy, warsztaty, szkolenia, które pozwalają na rozwijanie umiejętności przydatnych w naszym przyszłym życiu zawodowym. To nie tylko kurs szycia chirurgicznego, ale także postępowanie z pacjentem umierającym, kurs EKG czy języka migowego.

Program Stały ds. Pokoju i Praw Człowieka (SCORP) -  zajmujemy się obroną praw człowieka, walką o pokój na świecie, problemami ludzi niepełnosprawnych, uchodźców, dzieci.

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) i Program Stały ds. Wymiany Naukowej (SCORE) - programy te zajmują się organizacją praktyk klinicznych i wymian naukowych. Umożliwiają nam miesięczny wyjazd do jednego z kilkudziesięciu krajów świata, gdzie w międzynarodowym towarzystwie odbywamy zajęcia przy łóżku chorego lub piszemy pracę badawczą.

 

IFMSA-Poland to stowarzyszenie młodych, energicznych ludzi z pasją. Stowarzyszenie, które daje każdemu z nas miliony możliwości i tylko od nas samych zależy, jak je wykorzystamy.

 

Gdzie szukać informacji o naszych działaniach?

  • Strona IFMSA-Poland Oddział Łódź  www.lodz.ifmsa.pl
  • Ogólnopolska strona IFMSA-Poland  www.ifmsa.pl
  • Jeśli chcesz być powiadamiany na bieżąco o naszych akcjach, to najlepiej polub nasz fanpage na Facebooku! 
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl