polski english

O programie

SCORP, czyl Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju ( Standing Committee on Human Rights and Peace ) jest to jeden z sześciu programów stałych działających w IFMSA. Został założony w 1983 r. jako SCOR, czyli Standing Committee on Refugees (Program Stały ds. Uchodźców) w celu zwrócenia uwagi na problemy zdrowotne uchodźców na całym świecie. Podczas realizacji akcji odkryto, że jedną z najczęstszych przyczyn emigracji są konflikty zbrojne i pogwałcenia Praw Człowieka. Dlatego też w 1994 r. nazwa programu została zmieniona na SCORP- Program ds. Praw Człowieka i Pokoju.

Jak sama nazwa wskazuje, zajmujemy się tematami szeroko pojętych Praw Człowieka i pokoju na świecie. Główną misją programu jest zaszczepianie w studentach, a z czasem młodych lekarzach, idei równości, międzyludzkiej akceptacji i zrozumienia dla odmienności, a także szerzenie pokojowego stylu życia.

Program ten daje bardzo dużą pulę możliwości do działania. Po pierwsze, zajmujemy się bezpośrednią pomocą  poprzez angażowanie się na rzecz lokalnej społeczności, organizując zbiórki charytatywne, odwiedzając chore dzieci i młodzież w szpitalach czy udzielając korepetycji. Po drugie, staramy się i chcemy kształtować postawy pokojowe i działać na rzecz pozbycia się uprzedzeń, także przez nas samych. Chcemy zdobywać wiedzę o świecie jak i o ludziach i ich problemach. W tym celu organizujemy warsztaty np. na temat niepełnosprawności, spotkania filmowe czy angażujemy się w Maraton Pisania Listów.

Docieramy więc do bardzo zróżnicowanej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych stykając sie z choroba, biedą, problematyką więźniów sumienia, ale i niepełnosprawnością, bezdomnością czy wykluczeniem społecznym.  Kontakt ten daje naprawdę dużą satysfakcję, przyjemność i jest wspaniałą odskocznią od codziennych obowiązków.

W SCORPie każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy chęć niesienia pomocy innym i gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem.

Zachęcam do zapoznania się z opisem poszczególnych projektów i angażowania się w nasze działania
Wszelkie pomysły czy uwagi są mile widziane. 

Kontakt: 

Weronika Chejchman
Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju
E-mail: lorp@ifmsa.lodz.pl |

 

Asystent Koordynatora Lokalnego ds. Praw Człowieka i Pokoju
E-mail:  | 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl