polski english

Ratowanie na Spontanie

Kursy pierwszej pomocy prowadzone na lekcjach przysposobienia obronnego, w ramach przygotowania do egzaminu na prawo jazdy czy podczas festynów medycznych opierają się przede wszystkim na nauce resuscytacji. Ponadto szkolenia tego typu przesycone są teorią, niekoniecznie w pełni zrozumiałą dla słuchaczy. 

Celem warsztatów jest wytłumaczenie uczestnikom najprostszych i najbardziej praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy przez omawianie realnych sytuacji. Słuchacze biorą czynny udział przez przedstawianie swoich propozycji zachowania w konkretnych zdarzeniach.

Chcemy, aby każdy uczestnik zrozumiał, że do działania na miejscu zdarzenia nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, a wystarczyć mogą ręce i głowa pełna dobrych pomysłów. Podczas szkolenia duży nacisk jest również kładziony na zasady zachowania bezpieczeństwa przez ratującego oraz umiejętność przekazywania informacji dyspozytorowi pogotowia ratunkowego.

Grupą docelową są uczniowe szkół ponadgimnazjalnych. Prowadzimy również warsztaty na większych akcjach plenerowych. Nasze hasło brzmi: Minimum teorii, maksimum praktyki!

Osoby zainteresowane akcjami prosimy o kontakt.

Kontakt:

Rafał Nowakowski
Koordynator Lokalny Projektu "Ratowanie na Spontanie"
E-mail: rafal.nowakowski@zhr.pl | Tel.: 605 461 007

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl