polski english

SCORA X-Change

Czy myślałeś kiedyś o poszerzeniu swojej wiedzy na temat HIV/AIDS oraz innych aspektów szeroko pojętego zdrowia reprodukcyjnego poprzez wyjazd na wymianę naukową do jednego z 11 krajów świata? Spędzeniu czasu na oddziale ginekologii w Brazylii, praktyce pośród neonatologów w Holandii, rozmowach z pacjentami kliniki chorób zakaźnych w Rumunii, a może spotkaniach z pracownikami poradni leczenia niepłodności w Szwecji? Jeżeli na jakiekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, to jest to niepodważalny dowód, iż SCORA X-Change jest właśnie dla Ciebie!

Projekt obejmuje trzy tygodnie praktyk w jednym z dowolnie wybranych krajów, który w danym roku organizuje wymianę. W zależności od tematu spotkania, zajęcia odbywają się na różnych oddziałach, a studenci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę dotyczącą diagnostyki i leczenia wielu jednostek chorobowych zaliczanych do STI, w tym głównie różnych aspektów terapii zakażeń wirusem HIV. Oprócz poszerzania swoich wiadomości  teoretycznych oraz zdobywania umiejętności praktycznych, nie wolno zapominać, że jak każda praktyka zagraniczna, jest to również fantastyczna okazja do poznania nowych ludzi i ich kultury, wymiany opinii, doświadczeń oraz niezapomnianej zabawy!

Projekt SCORA X-change ma na celu przede wszystkim  ułatwienie pracy nad stworzeniem bardziej skutecznej polityki dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS w Polsce, a także umożliwienie  studentom medycyny zdobycie doświadczenie koniecznego do pracy z pacjentami na oddziałach chorób zakaźnych i uczulenie na specyficzne ich potrzeby. Co więcej, jest to fantastyczna okazja do podjęcia dyskusji nad problemem STI w kraju i zagranicą. Udział w  takiej wymianie jest również świetnym sprawdzianem tolerancji dla każdego z nas.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl