polski english

Serce Masz Tylko Jedno

Serce Masz Tylko Jedno to projekt, polegający na przeprowadzaniu podstawowych badań profilaktycznych w miejscach publicznych, najczęściej w centrach handlowych. 

W ramach prowadzonych przez nas akcji wykonujemy pomiar stężenia glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Oprócz tego rozmawiamy z zainteresowanymi osobami na temat zdrowego trybu życia, pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie oraz sposobów unikania chorób układu krążenia. Szczególną wagę przykładamy również do obalania mitów i prezentowania podstawowych faktów dotyczących cukrzycy i innych chorób metabolicznych.

Uzyskane podczas badań wyniki staramy się omówić z pacjentami i rozwiać ich wątpliwości, często pomagamy również podjąć decyzję o wizycie u lekarza pierwszego kontaktu.

Projekt realizuje się na kilku płaszczyznach: podczas mniejszych i większych akcji plenerowych w centrach handlowych, na halach targowych, w ośrodkach rekreacyjno-sportowych i kulturalnych oraz w ramach zajęć typu edukacji rówieśniczej prowadzonych w szkołach.

Serce Masz Tylko Jedno to projekt szczególny, ponieważ daje on studentom niepowtarzalną szansę na wypróbowanie swoich sił w bezpośredniej i w pełni samodzielnej rozmowie z potencjalnym pacjentem oraz doskonalenie podstawowych umiejętności lekarskich, takich jak mierzenie ciśnienia tętniczego czy pomiar i interpretacja stężenia glukozy we krwi.

Osoby zainteresowane akcjami prosimy o kontakt.

Kontakt:

Łukasz Gołek
Koordynator Lokalny Projektu "Serce Masz Tylko Jedno"
E-mail: sercemasztylkojedno.lodz@gmail.com | Tel.: 793 471 995

Paulina Podlawska
Asystent Koordynatora Lokalnego Projektu "Serce Masz Tylko Jedno"
E-mail: paulinapodlawska@gmail.com | Tel.: 696 316 505

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Łódź
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl