SCOPH

SCOPH - Program Stały ds. Zdrowia Publicznego
 
Program Stały ds. Zdrowia Publicznego skupia swoją działalność wokół szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Nasze akcje skierowane są do szerokiej grupy odbiorców oraz poruszają wiele tematów, wziązanych z promocją zdrowego stylu życia, między innymi: profilaktyka chorób przewlekłych, prawidłowe odżywianie, pierwsza pomoc czy zdrowie psychiczne. Naszym flagowym projektem jest "Zdrowie pod Kontrolą", akcja ta odbywa się dwa razy w roku w centrach handlowych w 17 miastach Polski, jest to okazja to wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach takich jak pomiar ciśnienia, glikemii przygodnej czy badanie wzroku. 
 
 
Projekty działające w ramach programu:
 
"Zaburzenia Odzywiania"
W ramach projektu organizowane są akcje typu peer education, podczas których nasi wolontariusze rozmawiają z uczniami o najczęstszych zaburzeniach związanych z odżywianiem, o tym jak je rozpoznać oraz jak pomóc osobom, których one dotykają. Podczas wielu akcji plenerowych wystawiane są również stoiska, na których można dokonać pomiaru dkładu ciała przy pomocy wagi bioimpedancyjnej oraz zapoznac się z zasadami prawidłowego żywienia.
 
"Serce Masz Tylko Jedno"
Co roku najwięcej Polek i Polaków umiera z powodu niezakźnych chorób przewlekłych takich jak cukrzyca czy nadciśnienie, chcąc temu zapobiec, w ramach tego projektu organizowane są akcje plenerowe, podczas których można wykonać pomiar ciśnienia i glikemii przygodnej, a także porozmawiać na temat profilaktyki tych chorób.
 
"Nasz Piękny Umysł"
W dziesiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z takimi problemami jak depresja, lęk czy wypalenie zawodowe, dlatego w ramach działalności tego projektu skupiamy się na tematyce zdrowia psychicznego, tak aby przestało być ono w Polsce tematem tabu.
 
"Ratowanie na Spontanie"
Zatrzymanie oddechu i/lub krążania stanowi bezpośrednie zagrożenie życia, a obowiązkiem każdego obywatela jest w takiej sytuacji udzielenie pomocy. W ramach tego projektu uczymy jak poprawnie wykonać RKO czy zatamować krtotok oraz przełamać swój strach przed udzieleniem pierwszej pomocy.
 
"Wyroluj Raka"
Rak piersi jest najpowszechniejszym nowotworem wśród Polek, wczęśnie wykryty jest w wiekszości przyadków uleczalny, dlatego chcąc zwiększyć świadomość Polek na temat profilaktyki tego nowotworu uczymy jak poprawnie wykonać samobadanie piersi i rozpoznać wczesne objawy.
 
"W Kleszczach Kleszczy"
Ugryzienie przez kleszcza jest powszechnym lecz najczęściej niegroźnym zjawiskiem. W ramach tego projektu za pomocą specjalnych modeli uczymy dzieci jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza oraz edukujemy o chorobach przenoszonych przez te zwierzęta.
 
"Marrow Hero" I "Wampiriada"
Projekty skupiają się na się na promowaniu dawstwa szpiku I krwi podczas różnych akcji plenerowych między innymi Wampiriady.
 
"Szpital Pluszowego Misia"
Lęk przed wizytą u doktora często towarzyszy najmłodszym, organizując akcje w przedszkolach chcemy przełamać strach dzieci przed białym fsruchem poprzez wspólną zabawę w leczenie pluszaków.
 
Znalezione obrazy dla zapytania scoph zdrowie publiczne

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.