SCORP

SCORP - Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

"SCORP to dynamiczny Program Stały działający w Polsce i międzynarodowo, który zajmuje się szeroko pojętymi prawami człowieka, problematyką uchodźctwa i ochroną pokoju. Ponieważ obszary te są pod stałym wpływem bieżących wydarzeń zarówno politycznych, jak i naturalnych, staramy się dostosowywać nasze działania do zmian, które zachodzą wokół nas.  

 Trochę historii...

W ramach federacji IFMSA, SCOR czyli Standing Committee on Refugees (Program Stały ds. Uchodźców) powstał w 1983 roku kiedy zwrócono uwagę na problematykę uchodźctwa i uchodźctwa wewnętrznego. Działacze zauważyli jednak, że zajmowanie się samą problematyką uchodźctwa jest działaniem krótkoterminowym, a do przesiedleń doprowadzają przede wszystkim konflikty zbrojne i pogwałcenia praw człowieka. Z tego powodu w 1994 roku powstał SCORP, czyli Standing Committee on Refugees and Peace. Po 11 latach, kiedy zauważono, że SCORP zajmuje się przede wszystkim kwestią praw człowieka zmieniono jego nazwę po raz ostatni na Standing Committee on Human Rights and Peace, czyli Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju, zachowując poprzedni skrót. Czym się zajmujemy? Nasze działania opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych, w ramach których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo z tematyką praw człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia.

Oto projekty, którym poświęcamy codzienną uwagę:

Czytamy Pomagamy, Marzycielska Poczta, Co dwie głowy to nie jedna, Leczyć Bez Uprzedzeń, Dotknijmy Różnorodności, Pora Seniora, Afryka Oczami Medyka, Niewidzialni, SCORPoteka, Przychodnia Studencka, Maraton Pisania Listów, czy Medyczny WOŚP.

 

Chcesz zmieniać świat na lepsze? Działaj z nami!

Laura Stachura

Koordynator Lokalny Praw Człowieka i Pokoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Łódź

E-mail: lorp@lodz.ifmsa.pl

Tel.: (+48) 506 078 695

Podobny obraz


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.