Co działo się w grudniu?

Ostatni miesiąc 2019 roku spędziliśmy bardzo pracowicie - w grudniu w naszym Oddziale dużo się działo, a oto podsumowanie: 

Przede wszystkim, jako że grudzień to miesiąc Świąt Bożego Narodzenia, dzieliliśmy się dobrem. Pomagaliśmy w organizacji “Wigilii dla samotnych” realizowanej przez Fundację Wolne Miejsce Łódź. Gościliśmy na Atlas Arenie kilkaset osób, które w tym wyjątkowym dniu mogły spotkać się i razem zjeść tradycyjne wigilijne potrawy oraz zaśpiewać kolędy.

Po drugie, w ramach akcji “Marzycielska poczta” wolontariusze z naszego Oddziału tworzyli piękne kartki świąteczne i ozdoby choinkowe z zerówkowiczami z dwóch łódzkich przedszkoli, uczestnikami Festynu Świątecznego i pacjentami szpitali. Kartki świąteczne wykonali również studenci i pracownicy naszego Uniwersytetu. Dostarczyliśmy je wszystkie dzieciom spędzającym święta w szpitalu. Mali Pacjenci byli zachwyceni kartkami i z wypiekami na twarzach odczytywali napisane w środku życzenia. Odwiedziny te były także świetną okazją do rozmowy i wsparcia na duchu nie tylko dzieci, lecz także czuwających przy nich rodziców. 

Po trzecie, odbył się kiermasz “Miś pod szpitalną choinkę”. Sprzedawaliśmy ciasta oraz losy, za które można było wygrać wiele prezentów i przedmiotów, które zgromadziliśmy od naszych partnerów i sponsorów. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na Hospicjum Fundacji Gajusz.

Po czwarte, wzięliśmy udział w Festynie Świątecznym dzięki współpracy z Fundacją "W Człowieku Widzieć Brata" oraz Stowarzyszeniem “Wychowam Cię Sam”. Udało się stworzyć prawdziwie serdeczny czas, pełen uśmiechów, zabaw i prezentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się “Szpital Pluszowego Misia”, w ramach którego wolontariusze edukowali i poprzez zabawę oswajali z widokiem białego fartucha. Były pogadanki o tematyce prozdrowotnej i dużo śmiechu, a każdy pluszowy pacjent został drobiazgowo zbadany i odpowiednio zaopatrzony. 

Po piąte, szkoliliśmy. Przeprowadziliśmy szkolenie dla studentów pierwszego roku na temat efektywnej nauki i zarządzania czasem, przedstawiliśmy prezentację dla licealistów w ramach projektu UMED Edukuje, a także przeszkoliliśmy członków Duszpasterstwa Akademickiego Kamienica z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowaliśmy także szkolenia dla studentów - odbyły się dwie tury “Warsztatów osłuchiwania” na poziomie podstawowym, a także “Statystyka - to proste” - warsztaty z biostatystyki. Odbyło się także szkolenie “Pre-Departure Training” dla członków Oddziału wyjeżdżających na praktyki kliniczne oraz wymianę naukową. 

Po szóste, w ramach akcji “Wampiriada” edukowaliśmy oraz promowaliśmy dawstwo krwi i szpiku we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Dawstwa Szpiku.

Po siódme, razem z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji pomagaliśmy przeprowadzić treningi rugby i crossfitu na wózkach. Asystowaliśmy przy sprzęcie, asekurowaliśmy ćwiczących, przy okazji poznając lepiej realia życia i potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Po ósme, w ramach projektu “Pora Seniora” wybraliśmy się z wizytą do Centrum Opieki “Nasz Dom” i spędziliśmy popołudnie badając i rozmawiając z pensjonariuszami.

Po dziewiąte, korepetycje dla dzieci z ubogich lub zastępczych rodzin, w celu wyrównywania ich szans edukacyjnych, rozwijania zainteresowań, a także nadrabiania zaległości. Lubimy wspierać, dzielić się wiedzą i uśmiechem.

I na koniec, znaleźliśmy też czas na spotkanie we własnym gronie. Podczas Wigilii Oddziału, w ciepłej, świątecznej atmosferze, mogliśmy się lepiej poznać i poczuć magię Świąt. 

Jak widać, grudzień także obfitował w wydarzenia. Mamy nadzieję, że wejdziemy w Nowy Rok pełni chęci do kolejnych działań!

 

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.