Akcje

18.03

Środa

15:30
Warsztaty Pielęgniarskie

Warsztaty Pielęgniarskie to świetna okazja do nauczenia się lub powtórzenia umiejętności wykonywania zabiegów pielęgniarskich, z którymi jako studenci możemy spotkać na oddziałach szpitalnych podczas praktyk wakacyjnych.

08.03

Niedziela

13:00
Food Not Bombs cz2

Jedzenie, które pomagaliśmy przygotowywać w sobotę trzeba rozdać potrzebującym. Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i chochlę wydamy posiłki.

07.03

Sobota

14:30
Food Not Bombs

Wesprzemy wolontariuszy Food Not Bombs w ich cotygodniowym przygotowywaniu posiłku dla osób bezdomnych i ubogich.  

06.03

Piątek

19:45
Organizacja Balu Maskowego

Organizacja imprezy Bal Maskowy w klubie Prywatka (kontakt z klubem, promocja w social media, utworzenie grafik, sprzedaż biletów, dystrybucja plakatów).

05.03

Czwartek

17:00
Warsztaty ultrasonograficzne

Warsztaty USG dla studentów kierunku lekarskiego UMed Łódź. Wprowadzenie w technikę FAST, ćwiczenia praktyczne.

26.02

Środa

13:30
Warsztaty Pielęgniarskie

Warsztaty Pielęgniarskie to świetna okazja do nauczenia się lub powtórzenia umiejętności wykonywania zabiegów pielęgniarskich, z którymi jako studenci możemy spotkać na oddziałach szpitalnych podczas praktyk wakacyjnych.

23.02

Niedziela

12:00
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - z tej okazji mieliśmy akcję profilaktyczną na ulicy Piotrkowskiej.

12.02

Środa

16:30
Trening rugby organizowany przez FAR

Kolejny raz urozmaicimy trening rugby prowadzony przez trenera z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Pomożemy z noszeniem sprzętu. Zagramy razem z wózkowiczami i otworzymy oczy na różne możliwości rehabilitacji osób niepełnosprawnych. 

08.02

Sobota

10:00
Przychodnia Studencka

Akcja przeprowadzona 8.02.2020 przy ulicy Nowe Sady 17 w ośrodku dla bezdomnych prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Alberta koło łódzkie. Dwóch lekarzy (internista, kardiolog) wraz z pielęgniarką i dwójką studenów konsultowało podopiecznych ośrodka dla bezdomnych. Poza badaniem podmiotowym i przedmiotowym zostały wykonane pomiary ciśnienia tętniczego oraz glikemii. W ciągu dwóch godzin przyjętych zostało 17 pacjentów.

07.02

Piątek

08:00
Peer education HIV/AIDS

Akcja z cyklu Peer Education. Zajęcia prowadzone dla siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, które umożliwiają uczniom zgłębienie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Akcja odbyła się 7.02.2020 roku oraz trwała 4 godziny lekcyjne. Akcja w tej szkole odbyła się pierwszy raz.

05.02

Środa

09:10
Dzieci wśród praw w SP 12- dzień drugi

W ramach akcji "Dzieci wśród praw" zostały przeprowadzone zajęcia uświadamiające dzieci na temat ich praw prowadzone w klasach II, IV i VI. Wolontariusze przeprowadzili 4 godziny lekcyjne zajęć.

04.02

Wtorek

09:10
Dzieci wśród praw w SP12

Zajęcia "Dzieci wśród praw" mające na celu uświadomienie dzieci o przysługujących im prawach i obowiązkach. Wolontariusze przeprowadzili 5 godzin lekcyjnych dla dzieci w klasach IV-VI.

29.01

Środa

11:00
Pink Lips w Kinie Charlie

Akcja w rama Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wolontariusze edukowali jak samobadać piersi, mówili czym jest cytologia i rozdawali ulotki o tematyce profilaktyki zdrowia.

29.01

Środa

09:30
Kolorowi wolontariusze

Po raz pierwszy w ramach projektu "Dotknijmy różnorodności" wybierzemy się do Fundacji Kolorowy Świat. Obejmiemy opieką przedszkolaki z 3 grup i zorganizujemy im zajęcia warsztatowe. Pierwsza cześć będzie się składała z własnoręcznego wykonania prostych instrumentów, a druga z tanecznych układów poprowadzonych przez nas. Wolontariusze z fundacji opowiedzą nam także jak funkcjonują w takim przedszkolu i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy pracy z niepełnosprawnymi dziećmi.

24.01

Piątek

23:15
Pink Lips na Piotrkowskiej

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy wolontariusze edukowali na ulicy Piotrkowskiej nt samobadania piersi i cytologii. Rozdawane były ulotki informacyjne Pink Lips.

24.01

Piątek

16:00
Co dwie głowy to nie jedna - korepetycje

Udzielanie korepetycji dzieciom z ubogich lub zastępczych rodzin, wyrównywanie ich szans edukacyjnych , rozwijanie zainteresowań , nadrabianie ewentualnych zaległości, ćwiczenie umiejętności nabytych w szkole, wspieranie , dzielenie się wiedzą i uśmiechem.

24.01

Piątek

15:00
Warsztaty Statystyka - to proste

Warsztaty z biostatystyki, na których prezentowane są podstawowe testy oraz metody statystyczne. Mają na celu przygotowanie do egzaminu. Celem warsztatów jest również pomoc w rozpoczęciu własnej pracy naukowej. 

24.01

Piątek

09:30
Misie w Przedszkolu nr 112

Szpital Pluszowego Misia pierwszy raz w 2020 - odwiedziliśmy przedszkolaki z placówki nr 112. Celem przedsięwzięcia jest oswajanie z widokiem białego fartucha i pogadanki o tematyce prozdrowotnej wraz z profesjonalnym badaniem przyniesionych przez dzieci pluszowych przyjaciół. 

22.01

Środa

23:00
Pink Lips w Presto

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy klientom pizzerii rozdawane były ulotki nt profilaktyki.

21.01

Wtorek

23:00
Pink Lips w Lejdis Studio

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy wolontariusze edukowali tancerki jak samobadać piersi oraz czym jest cytologia i w jakim celu się ją wykonuje. Wykorzystane były modele piersi i macicy oraz rozdawane ulotki nt profilaktyki.