Akcje

22.05

Piątek

15:00
Tramwaj Zwany Pożądaniem -Wasze Pytania i Nasze Odpowiedzi

Webinar w którym udzielone były odpowiedzi na pytania uczestnków Tramwaju Zwanego Pożądeniem. Pytania można było zadać w anonimowej ankiecie na stronie wydarzenia. 

20.05

Środa

15:00
Webinar "Męskie sprawy"

Webinar edukacyjny o profilaktyce, badaniu oraz leczeniu nowotworów jąder. Poruszenie kwestii innych schorzeń męskiego układu rozrodczego, chrób wenerycznych, niepłodności męskiej oraz antykoncepcji.

15.05

Piątek

15:00
Webinar "STIs"

Webinar o infekcjach przenoszonych drogą płciową. Nie tylko HIV zagraża zdrowiu reprodukcyjnemu i wzajemnemu poczuciu bezpieczeństwa. Świadomość zagrożeń jest najlepszą formą profilaktyki prozdrowatnej.   

13.05

Środa

15:00
Webinar "Życie z HIV"

est taki wirus, którym zakaziło się już 75 milionów ludzi na całym świecie. 32 miliony osób zmarło z powodu choroby przez niego wywoływanej. W Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat roczna zachorowalność wzrosła według szacunków o 31%. To nie koronawirus. To HIV. Wirus, który szerzy się najszybciej wśród młodych osób. Który wywołuje śmiertelną chorobę. Któremu można bardzo łatwo zapobiec.Dlatego powstał „Tramwaj zwany Pożądaniem”. Wasza ulubiona akcja IFMSA-Poland powraca i widzimy się na światłowodach!

11.05

Poniedziałek

15:00
Webinar "HIV/AIDS"

est taki wirus, którym zakaziło się już 75 milionów ludzi na całym świecie. 32 miliony osób zmarło z powodu choroby przez niego wywoływanej. W Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat roczna zachorowalność wzrosła według szacunków o 31%. To nie koronawirus. To HIV. Wirus, który szerzy się najszybciej wśród młodych osób. Który wywołuje śmiertelną chorobę. Któremu można bardzo łatwo zapobiec.Dlatego powstał „Tramwaj zwany Pożądaniem”. Wasza ulubiona akcja IFMSA-Poland powraca i w tym roku widzimy się na światłowodach!

11.05

Poniedziałek

00:15
Tramwaj zwany pożądaniem

W Polsce z każdym rokiem wzrasta liczba osób zakażonych wirusem HIV i dotkniętych innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Bardzo często osoby te nie zdają sobie sprawy ze swojego zakażenia, gdyż początkowe stadia choroby są zwykle bezobjawowe. Właśnie z myślą o nich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przygotowało akcję „Tramwaj zwany Pożądaniem”, która dzięki swojej oryginalności ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.   Celem naszego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na niezwykle ważny aspekt, jakim jest zdrowie reprodukcyjne oraz na edukację z zakresu profilaktyki infekcji przenoszonych drogą płciową, wśród...

18.03

Środa

15:30
Warsztaty Pielęgniarskie

Warsztaty Pielęgniarskie to świetna okazja do nauczenia się lub powtórzenia umiejętności wykonywania zabiegów pielęgniarskich, z którymi jako studenci możemy spotkać na oddziałach szpitalnych podczas praktyk wakacyjnych.

08.03

Niedziela

13:00
Food Not Bombs cz2

Jedzenie, które pomagaliśmy przygotowywać w sobotę trzeba rozdać potrzebującym. Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i chochlę wydamy posiłki.

07.03

Sobota

14:30
Food Not Bombs

Wesprzemy wolontariuszy Food Not Bombs w ich cotygodniowym przygotowywaniu posiłku dla osób bezdomnych i ubogich.  

06.03

Piątek

19:45
Organizacja Balu Maskowego

Organizacja imprezy Bal Maskowy w klubie Prywatka (kontakt z klubem, promocja w social media, utworzenie grafik, sprzedaż biletów, dystrybucja plakatów).

05.03

Czwartek

17:00
Warsztaty ultrasonograficzne

Warsztaty USG dla studentów kierunku lekarskiego UMed Łódź. Wprowadzenie w technikę FAST, ćwiczenia praktyczne.

26.02

Środa

13:30
Warsztaty Pielęgniarskie

Warsztaty Pielęgniarskie to świetna okazja do nauczenia się lub powtórzenia umiejętności wykonywania zabiegów pielęgniarskich, z którymi jako studenci możemy spotkać na oddziałach szpitalnych podczas praktyk wakacyjnych.

23.02

Niedziela

12:00
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - z tej okazji mieliśmy akcję profilaktyczną na ulicy Piotrkowskiej.

12.02

Środa

16:30
Trening rugby organizowany przez FAR

Kolejny raz urozmaicimy trening rugby prowadzony przez trenera z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Pomożemy z noszeniem sprzętu. Zagramy razem z wózkowiczami i otworzymy oczy na różne możliwości rehabilitacji osób niepełnosprawnych. 

08.02

Sobota

10:00
Przychodnia Studencka

Akcja przeprowadzona 8.02.2020 przy ulicy Nowe Sady 17 w ośrodku dla bezdomnych prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Alberta koło łódzkie. Dwóch lekarzy (internista, kardiolog) wraz z pielęgniarką i dwójką studenów konsultowało podopiecznych ośrodka dla bezdomnych. Poza badaniem podmiotowym i przedmiotowym zostały wykonane pomiary ciśnienia tętniczego oraz glikemii. W ciągu dwóch godzin przyjętych zostało 17 pacjentów.

07.02

Piątek

17:00
Ogólnopolskie Warsztaty SCOPE&SCORE

Ogólnopolskie warsztaty programów wyjazdowych - edycja zimowa

07.02

Piątek

08:00
Peer education HIV/AIDS

Akcja z cyklu Peer Education. Zajęcia prowadzone dla siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, które umożliwiają uczniom zgłębienie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Akcja odbyła się 7.02.2020 roku oraz trwała 4 godziny lekcyjne. Akcja w tej szkole odbyła się pierwszy raz.

05.02

Środa

09:10
Dzieci wśród praw w SP 12- dzień drugi

W ramach akcji "Dzieci wśród praw" zostały przeprowadzone zajęcia uświadamiające dzieci na temat ich praw prowadzone w klasach II, IV i VI. Wolontariusze przeprowadzili 4 godziny lekcyjne zajęć.

04.02

Wtorek

09:10
Dzieci wśród praw w SP12

Zajęcia "Dzieci wśród praw" mające na celu uświadomienie dzieci o przysługujących im prawach i obowiązkach. Wolontariusze przeprowadzili 5 godzin lekcyjnych dla dzieci w klasach IV-VI.

29.01

Środa

11:00
Pink Lips w Kinie Charlie

Akcja w rama Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wolontariusze edukowali jak samobadać piersi, mówili czym jest cytologia i rozdawali ulotki o tematyce profilaktyki zdrowia.