Akcje

27.09

Wtorek

08:00
Szpital Pluszowego Misia - Przedszkole Miejskie nr 6 w Zgierzu

Kolejne spotkanie w ramach akcji "Szpital Pluszowego Misia". Tym razem odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 6 w Zgierzu. Akcja miała na celu zmniejszenie lęku przed szpitalem oraz przed wizytami u lekarza. Podczas naszego spotkania dzieci badały swoje misie oraz brały udział w rozmowie na temat zdrowego trybu życia. 

26.09

Poniedziałek

08:00
Szpital Pluszowego Misia - Przedszkole Miejskie nr 99

Kontynuacja akcji "Szpital Pluszowego Misia" - tym razem w Przedszkolu Miejskim nr 99.  Akcja ma na celu zmniejszenie lęku przed szpitalem oraz przed wizytami u lekarza. Podczas spotkania dzieci badają swoje misie oraz uczestniczą w rozmowie na temat zdrowego trybu życia. W przedszkolu obecnych było prawie 200 dzieci, co jest największą ilością dotychczas. 

23.09

Piątek

17:00
Co dwie głowy to nie jedna- korepetycje

Członkinie i członkowie IFMSA-Poland udzielają korepetycji uczniom szkoły podstawowej i szkoły średniej, będących pod opieką Caritasu Archidiecezji Łódzkiej. Prowadzenie zajęć z różnych przedmiotów (język angielski, matematyka, chemia, biologia). Polegają na uzupełnianiu zaległości, pomocy w bieżącej nauce. Jeden uczeń- jedna godzina. Jest to akcja cykliczna, mała.

21.09

Środa

08:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu

Pierwsze warsztaty dla licealistów zorganizowane przez nas z zakresu nauki szycia chirurgicznego. Przeszkoliliśmy 2 klasy o profilu biologiczno-chemicznym, a także przy okazji opowiedzieliśmy o uniwersytecie oraz o IFMSA-Poland. Łącznie w akcji wzięło udział 58 osób. Podczas warsztatów przedstawiliśmy krótki wstęp teoretyczny dotyczący narzędzi chirurgicznych oraz rodzajów szwów. Następnie każdemu z uczestników został przydzielony skinpad, imadło, nożyczki oraz nici. 

17.09

Sobota

17:00
Webinar EXCHANGES

Webinar, podczas którego przedstawione zostały relacje z wymian z 14 państw. Prelegenci mówili o warunkach w jakich zostali zakwaterowaniu, przebiegu praktyki, organizowanym przez LC social programie, kosztach życia oraz protipach istotnych przy odwiedzaniu danego państwa. Webinar trwał w sumie ponad 5 godzin. https://drive.google.com/drive/folders/1MOdyrqEiEs_fMTOiXmF_FqR29LtEXrZA?usp=sharing

01.09

Czwartek

11:00
Exchange 09.2022

Wymiana studentów we wrześniu

23.08

Wtorek

13:00
Warsztaty Laparoskopii dla studentów przyjeżdżających

Warsztaty Laparoskopii to spotkanie mające na celu podniesienie kompetencji studentów i studentek przyjeżdżających w zakresie operacji laparoskopowych. Studenci mieli szansę przećwiczyć procedury wykonywane na najnowszym sprzęcie. Warsztaty praktyczne poprzedzone były przez studentów kierunku lekarskiego.

01.08

Poniedziałek

10:45
Exchange 08.2022

W sierpniu gościliśmy Incomings z wielu różnych państw.

01.07

Piątek

18:30
Exchanges SCOPE lipiec

SCOPE Exchange w Łodzi w lipcu

25.06

Sobota

11:00
Laboratorium Naszpikowanych Wakacji

Pomoc w akcji organizowanej przej Łódzki Ośrodek Dawców Szpiku w Manufakturze. Namawialiśmy odwiedzających galerię do skorzystania ze stanowisk oraz zostania potencjalnymi dawcami szpiku kostnego

08.06

Środa

14:30
Piknik w Szkole Podstawowej nr 174

Piknik w Szkole Podstawowej nr 164 w Łodzi był skierowany dla dzieci i rodziców oraz mieszkańców osiedla, a jako IFMSA-Poland mieliśmy okazję przekazać wiele cennych informacji na temat profilaktyki a także mierzyliśmy glikemię, ciśnienie, skład i masę ciała, a także szkoliliśmy z zakresu pierwszej pomocy wszystkich gości i aktywnych uczestników piknika.

20.05

Piątek

19:00
„Porozmawiajmy o… Diagnozie autyzmu”

W piątek 20 maja o godz.19 na platformie Teams odbył się webinar „Porozmawiajmy o… Diagnozie autyzmu”. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Navicula w Łodzi, a naszą prelegentką była Pani Doktor Anna Rozetti (psychiatra dzieci i młodzieży). Wzięło w nim udział 30 zainteresowanych, biorących aktywny udział słuchaczy, Pani Doktor Rozetti oraz przedstawicielka IFMSA Zofia Lesiak. Webinar trwał 2,5 h i przybliżył uczestnikom tematykę diagnozy dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przedstawiono nam charakterystykę osoby ze spektrum oraz najnowszą klasyfikację zaburzeń neurorozwojowych wg ICD-11 oraz DSM 5. Dowiedzieliśmy się, na jakie sygnały i nieprawidłowości w rozwoju dziecka powinien...

18.05

Środa

09:00
Prelekcja nt. prewencji uzależnień w 8 LO w Łodzi

Dnia 18.05 uczniowie wszystkich klas 3 8LO w Łodzi wzięli udział w prelekcjach nt. prewencji uzależnień organizowanych w ramach programu ,,Psychiatria też dla ludzi". Zapoznali sie z działaniem na orgaznizm, składem oraz konsekwencjami długotrwałego przyjmowania alkoholu, substancji psychoaktynych i tytoniu.

16.05

Poniedziałek

18:00
Daphne

Webinar dotyczący przemocy wobec kobiet. Wydarzenie jest organizowane w ramach Projektu ,,Daphne" [SCORP] z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland we współpracy z Fundacją Centrum Praw Kobiet. Gościem wydarzenia jest Adwokat Małgorzata Tatucha. Plan wydarzenia obejmuje część, w której podane zostaną konkretne informacje, jak i gdzie uzyskać pomoc. Druga część będzie dotyczyła obowiązków prawnych lekarza w zwalczaniu przemocy.

14.05

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2022

W sobotę w Manufakturze odbył się Finał akcji „Zdrowie pod Kontrolą” organizowany przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów IFMSA-Poland Oddział Łódź! Podczas sobotniej akcji mieszkańcy Łodzi mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania profilaktyczne oraz uzyskać cenne porady zdrowotne! Odwiedzającym wykonywane były pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Znaleźć można było stanowiska, przy których każdy mógł uzyskać cenne porady dietetyczne, dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, a także sposobów samobadania piersi oraz jąder. Odbyło się także szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Co więcej, odwiedzający mieli...

14.05

Sobota

09:00
Pieczenie ciast na charytatywną akcję Bieg z UMEDem

Aby wesprzeć Charytatywny Bieg z UMEDem przygotowaliśmy wypieki, aby każdy uczestnik mógł skorzystać ze słodkości na mecie

13.05

Piątek

14:30
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. [DODATKOWE INFORMACJE, np. trasa tramwaju, gadżety, partnerzy itp.]

11.05

Środa

09:30
Prelekcje dla uczniów Technikum nr 19 w ramach Tygodnia Zdrowia Pod Kontrolą

W dniach 11-12.05 uczniowie ośmiu klas Technikum nr 19 w Łodzi wzięli udział w prelekcjach w ramach projektów ,,Zaburzenia Odżywiania" oraz ,,Psychiatria też dla ludzi". Mieli okazję zapoznać się z etiologią, objawami i leczeń najczęściej występujących zaburzeń psychicznych tj. anoreksja, bulimia, depresja, schizofrenia, czy zaburzenia lękowe. Prelekcje zorganizowano z okazji obchodzonego Tygodnia Zdrowia Pod Kontrolą. 

10.05

Wtorek

08:00
Szpital Pluszowego Misia - Przedszkole Miejskie nr 224

Kolejne spotkanie w ramach akcji "Szpital Pluszowego Misia". Tym razemodwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 224. Akcja miała na celu zmniejszenie lęku przed szpitalem oraz przed wizytami u lekarza. Podczas naszego spotkania dzieci badały swoje misie oraz brały udział w rozmowie na temat zdrowego trybu życia. 

10.05

Wtorek

08:00
Peer Education: Kostek z klasą

10 maja 2022 w szkole podstawowej 189, uczniowie klas V, VI i VII wzięli udział w prelekcji "Kostek z klasą". Zajęcia miały na celu edukację w kierunku higieny układu kostnego. Ważne aspekty poruszone w projekcie to m.in. budowa, funkcje i znaczenie biernej części układu ruchu, rola wapnia i witaminy D w codziennej diecie, a także istota osteoporozy. Ponadto, podczas prelekcji zostały przeprowadzone krótkie warsztaty z pierwszej pomocy przy złamaniach kości. Zajęcia miały formę dyskusji razem z uczniami.