Co działo się w styczniu?

Styczeń obfitował w wydarzenia!

Jak co roku, graliśmy razem z Wielką Orkiestrą Światecznej Pomocy. W trakcie 28. Finału w przez dwa dni edukowaliśmy  na temat profilaktyki nowotworów męskich i żeńskich narządów rozrodczych, promowaliśmy dawstwo szpiku, mierzyliśmy glikemię i ciśnienie. Nie mogło również zabraknąć naszego stanowiska dla najmłodszych, gdzie razem z dziećmi leczyliśmy misie.

Styczeń i luty to czas egzaminów, dlatego pamiętaliśmy o studenckiej pomocy. Mamy na myśli hit tego miesiąca, czyli “Anatomię na start”. Prowadziliśmy zajęcia dla studentów pierwszego roku przed kolokwium semestralnym z anatomii. Przez kilka godzin powtarzaliśmy materiał i dawaliśmy dobre studenckie rady ;) Przeprowadziliśmy również warsztaty “Statystyka - to proste” jako powtórka do egzaminu, a także zachęta do rozpoczęcia swojej pierwszej pracy badawczej. 

Jeśli styczeń, to także Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji nasi wolontariusze pojawili się w Lejdis Studio, kinie Charlie, pizzeri Presto i na ulicy Piotrkowskiej, gdzie mówili o profilaktyce tego nowotworu oraz zachęcali do cytologii.

W tym miesiącu nie mogło zabraknąć zabawy z najmłodszymi. W ramach “Szpitala Pluszowego Misia” oswajaliśmy dzieci z przedszkola nr 112 z widokiem białego fartucha. Wyleczyliśmy wszystkie pluszaki!

Nie zabrakło również nowości - w ramach projektu “Dotknijmy różnorodności” wybraliśmy się do Fundacji Kolorowy Świat. Razem z przedszkolakami tworzyliśmy instrumenty, a także tańczyliśmy. To była dla nas niesamowita okazja, by nauczyć się jak pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami. 

Pomagaliśmy również w organizacji treningu rugby dla osób poruszających się na wózkach. Jest to wyjątkowa forma rehabilitacji, dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy brać w tym udział.

Mimo że styczeń to ciężki czas dla studentów - daliśmy radę, naprawdę wiele się działo!

 

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.