Co działo się w lutym?

W lutym, pomimo sesji i ferii zimowych, także udało nam się aktywnie działać!

W ramach akcji “Dzieci wśród praw” nasi wolontariusze przeprowadzili aż 9 godzin zajęć. Uświadamiali uczniów szkół podstawowych o przysługujących im prawach i obowiązkach. Ponadto, podczas lekcji Peer Education HIV/AIDS uczniowie siódmych i ósmych klas zgłębili wiedzę na temat zakażeń wirusem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. 

Wielkim sukcesem okazała się debiutancka akcja “Przychodni studenckiej”, podczas której dwóch lekarzy wraz z pielęgniarką i dwójką studentek konsultowało podopiecznych ośrodka dla bezdomnych. Przyjętych zostało aż 17 pacjentów!

Kolejny raz braliśmy udział w treningach rugby na wózkach organizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Co więcej, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją nasi wolontariusze wyszli na ulice Łodzi, by edukować przechodniów oraz zachęcać do wyciągnięcia ręki i wsparcia osób zmagających się z tą chorobą.

Odbyły się także “Warsztaty pielęgniarskie” w Centrum Symulacji Medycznych. Uczestnicy nabyli umiejętności z zakresu czynności pielęgniarskich, które mogą wykorzystać latem podczas praktyk wakacyjnych.

Przeprowadziliśmy również konkurs uzupełniający na stanowiska Asystentów Zarządu Oddziału Łódź. Odbyło się także Posiedzenie Zarządu Oddziału, na którym podsumowaliśmy pierwszy semestr, omówiliśmy sprawy bieżące i ustaliliśmy plan działania na przyszłe miesiące.

Obiecujemy, że w przyszłym semestrze nie zwolnimy tempa!

 

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.