"Tramwaj zwany Pożądaniem" tym razem pojechał online!

Kolejna edycja Tramwaju zwanego Pożądaniem za nami! Po raz pierwszy edukowaliśmy wirtualnie.

W Polsce z każdym rokiem wzrasta liczba osób zakażonych HIV i dotkniętych innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Młode osoby stanowią grupę, wśród której zakażenie szerzy się najszybciej – przede wszystkim ze względu na częstsze zachowania ryzykowne i brak świadomości ich możliwych konsekwencji. Za jedną z głównych przyczyn uważamy brak podstawowej wiedzy na temat infekcji przenoszonych drogą płciową wśród polskiego społeczeństwa. Chcemy, aby nasza inicjatywa wpłynęła na zmianę nastawienia do wykonywania testów w kierunku HIV. 

W związku z ograniczeniami wymuszonymi przez pandemię SARS-CoV-2, dziewiąta edycja „Tramwaju zwanego Pożądaniem” została przeprowadzona w świecie wirtualnym. Akcja objęła 15 polskich miast i była finansowana ze środków przekazanych w konkursie Pozytywnie Otwarci przez Gilead Sciences.

Wirtualny Tramwaj pojechał także w Łodzi. Nasz Oddział w dniach 11-24 maja prowadził własne wydarzenie na Facebooku, a na Instagramie pojawił się cykl edukacyjnych postów i quizów. Codziennie publikowaliśmy posty edukacyjne na temat:

    • HIV
    • zasad postępowania po ekspozycji na zakażenie
    • Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych
    • PrEP (czyli profilaktyki przedekspozycyjnej) i PEP (profilaktyki poekspozycyjnej)

Ponadto, aż trzy razy w tygodniu nasze edukatorki z zespołu SCORA przeprowadzały edukacyjne webinary na takie tematy jak życie z HIV, infekcje przenoszone drogą płciową, pierwsza wizyta u ginekologa oraz męskie sprawy. Zrobiliśmy również Q&A, gdzie odpowiadaliśmy na anonimowe pytania zadawane w formularzu podczas poprzednich webinarów. 

W naszym wydarzeniu uczestniczyły 142 osoby, a nasze webinary uzyskały łącznie 1913 wyświetleń!

Wierzymy, że dzięki wyjątkowej, internetowej formule jeszcze więcej osób mogło skorzystać z kampanii edukacyjnej. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznej edycji, podczas której, mamy nadzieję, znów wsiądziemy do łódzkich tramwajów!

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.