Nasz Oddział w czasie pandemii

Mimo pandemii koronawirusa praca w naszym Oddziale wre. Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego akcje odbywają się online. 

Nowy rok akademicki rozpoczęliśmy konkursami na profilach naszego Oddziału w mediach społecznościowych. Uczestnicy pokazali swoje przygotowania do powrotu na uczelnię oraz opowiedzieli dlaczego wybrali właśnie medycynę.

W listopadzie jak co roku odbywała się akcja Movember, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat raka jąder i prostaty i promowanie profilaktyki tych nowotworów wśród mężczyzn.

Do internetu przenieśliśmy też działania w ramach akcji Zdrowie pod Kontrolą. Odbył się webinar “Leczenie bólu w czasie COVID-19”. 

Na nowo działa też Marzycielska Poczta. W październiku w ramach tej akcji włączyliśmy się w przygotowanie kartek urodzinowych dla Oli. Odbyła się także mikołajkowa edycja Poczty.

Jak zwykle pamiętamy o małych pacjentach łódzkich szpitali. Z powodu konieczności ograniczenia kontaktów społecznych, chętni członkowie naszego oddziału przygotowali nagrania, na których czytają dla nich bajeczki o tematyce medycznej.

Odbyło się także Walne Zebranie Członków Oddziału, podczas którego wyłoniono nowych członków Zarządu oraz przeprowadzono konkurs na Asystentów Zarządu Oddziału i Koordynatorów Lokalnych Projektów, którzy z pewnością mają wiele wspaniałych pomysłów na przeprowadzenie akcji w tym trudnym czasie. 

W dniach 21-22 listopada delegacja Oddziału uczestniczyła w elektronicznym Zgromadzeniu Delegatów IFMSA-Poland. Serdecznie gratulujemy naszej Komisji Rewizyjnej Oddziału kadencji 2019/20, która wygrała nagrodę im. Zbigniewa Ehrmanna! Gratulujemy też nominacji Łukaszowi Pięcie - Koordynatorowi Lokalnemu ds. Wymiany Naukowej 2019/20. 

Październik i listopad był bardzo pracowity, ale nie zwalniamy tempa! Przed nami kolejne akcje i wydarzenia - stay tuned!

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.