Zdalny, lecz niezwykle pracowity pierwszy semestr w Oddziale Łódź

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią SARS-CoV-2, pierwszy semestr był bardzo intensywny dla społeczności naszego Oddziału i obfitował w wiele akcji i wydarzeń.

7 grudnia rozpoczął się SCORPweek, czyli Tydzień Praw Człowieka. W związku z tym rozpoczęliśmy cykl internetowych spotkań pt.: “Porozmawiajmy o niepełnosprawności”. Jak dotąd odbyły się cztery wydarzenia. Dotyczyły one pracy z dziećmi niepełnosprawnymi z punktu widzenia nauczyciela szkoły specjalnej, spektrum autyzmu, psychologicznych aspektów pracy z osobami z niepełnosprawnością oraz życia codziennego osób z niepełnosprawnościami.
  

W grudniu udało się przeprowadzić dobrze znane nam akcje w nowej odsłonie - Peer Education “Dojrzewanie” dla uczniów szkół podstawowych odbyło się online, podobnie jak korepetycje udzielane dzieciom w ramach akcji Co dwie głowy to nie jedna. Wirtualnie kontynuowane są także spotkania z cyklu Poznaj swoją specjalizację. W tym semestrze dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat medycyny sądowej.

Dzięki sile internetu udało się także przeprowadzić Warsztaty świąteczne dla Małych i Trochę Większych. Podczas wirtualnego spotkania z animatorem, dzieci przebywające w szpitalu mogły umilić sobie czas przygotowując ozdoby świąteczne. Z okazji świąt odbyła się też kolejna edycja Marzycielskiej Poczty. O młodszych kolegach pamiętaliśmy także podczas ferii zimowych - w ramach półkolonii dla uczniów jednej z łódzkich szkół podstawowych przeprowadziliśmy zdalne spotkanie "Ratowanie na spontanie”.

W styczniu ponownie włączyliśmy się w obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji odbył się konkurs Pink Lips, którego celem było propagowanie badań profilaktycznych. Kolejną wspaniałą akcją był Tydzień z Dziadkami, zorganizowany z okazji Dni Babci i Dziadka. Tematyka dotyczyła wiedzy o chorobach, które najczęściej dotykają seniorów oraz pomysłów jak zadbać o zdrowie naszych dziadków.

Oprócz radosnych okazji styczeń wiąże się także z nadchodzącą sesją. Przygotowaliśmy w związku z tym coś dla studentów pierwszego roku i nie tylko - Zrozumieć Anatomię - anatomiczną powtórkę przed sesją, a jako że do nauki przyda się dobry przykład, odbył się także konkurs Instasesja, w którym pilni i najbardziej pomysłowi studenci mogli wygrać przydatne książki. 

Na sam koniec semestru zimowego mogliśmy zaś uczestniczyć w webinarium z okazji walentynek - Walentynkowy Zakazany Owoc - różne oblicza miłości | LGBTQ+. 

Wszystkim naszym Członkom i Członikiom dziękujemy za wykonaną pracę w pierwszym semestrze, zaś w nadchodzącym życzymy samych sukcesów. Do zobaczenia na kolejnych wirtualnych akcjach!

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.