Co działo się w listopadzie?

Dopiero drugi miesiąc roku akademickiego, a my już pracujemy pełną parą! 

Przede wszystkim, Movember, jako że listopad jest miesiącem szerzenia wiedzy o męskich nowotworach. Edukowaliśmy przechodniów na Piotrkowskiej, piłkarzy ręcznych na stadionie Anilana, a także odwiedzających JumpWorld i Pasaż Tesco.

Po drugie, Zdrowie pod Kontrolą, czyli nasza flagowa akcja! Przez cały dzień ponad 20 wolontariuszy w C.H. Tulipan mówiło o profilaktyce, badało i edukowało.

Po trzecie, Szpital Pluszowego Misia, czyli prawdopodobnie najbardziej wdzięczna z naszych akcji. Tym razem odwiedziliśmy przedszkolaków z placówki nr 102. Oswajaliśmy ich z widokiem białego fartucha i przeprowadzaliśmy profesjonalne badania przyniesionych przez dzieci pluszowych pacjentów. 

Po czwarte, korepetycje dla dzieci "Co dwie głowy to nie jedna" z ubogich lub zastępczych rodzin, w celu wyrównywania ich szans edukacyjnych, rozwijania zainteresowań, a także nadrabiania zaległości. Lubimy wspierać, dzielić się wiedzą i uśmiechem.

Po piąte, konferencja "Porozmawiajmy o śmierci po zajęciach", przy której wspieraliśmy organizatorów. Pomagaliśmy w sprawach technicznych i upiekliśmy smaczne ciasta.

Po szóste, akcja profilaktyczna o cukrzycy “Skonsultuj się z farmaceutą”. Studenci pielęgniarstwa, farmacji, kierunku lekarskiego i stomatologii połączyli siły, by edukować o tej częstej chorobie.

Po siódme, w ramach akcji “Wampiriada” edukowaliśmy i promowaliśmy dawstwo krwi na uczelniach w całej Łodzi.

Po ósme, przeprowadziliśmy konkursy uzupełniające na stanowiska Koordynatorów Lokalnych Projektów i powitaliśmy w naszej drużynie nowych, chętnych do pracy studentów.

Po dziewiąte, uczyliśmy się! W listopadzie odbyły się dwa szkolenia: dla licznych wolontariuszy przed “Zdrowiem pod kontrolą”, a także dla wszystkich Koordynatorów Lokalnych Projektów. Chcemy, by nasze akcje były przeprowadzane merytorycznie, a współpraca między wszystkimi przebiegała wzorowo.

Po dziesiąte, uczestniczyliśmy w spotkaniach swoich programów stałych. Jedno z nich odbyło się w drużynie Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS, na którym nasze SCORA-aniołki omówiły plan działania na przyszły rok. Już nie możemy się doczekać efektów ich pracy!

I na koniec, w tym miesiącu odbyły się ważne wydarzenia dla naszego Oddziału i całego Stowarzyszenia - Walne Zebranie Członków Oddziału Łódź, na którym odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu Oddziału, a także Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland. W trakcie Zgromadzenia Delegatów wybieraliśmy władze naszego Stowarzyszenia. Nasz oddział reprezentowało aż 14 osób.

Jak widać, listopad obfitował w wydarzenia. Miejmy nadzieję, że w grudniu nie zwolnimy tempa.

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.